Môj košík
Slovensky English Deutsch Česky Polski Magyar Russian >:   
4. Ochorenia žalúdka - bolesti žalúdka, výskyt Helicobacter pylori a vredy

Žalúdok a duodenum bolesť, vredy

Poškodenia na sliznici žalúdka a duodena (dvanástníka) vznikajú vtedy, ak prevážia agresívne faktory, ako sú napríklad dlhodobé poškodzovanie sliznice liekmi (Acylpyrín, Anopyrín), alkoholom alebo nikotínom a tiež stresy nad obrannými mechanizmami sliznice (hlien a tvorba ochranných látok sliznicou). Vplyvom agresívnych faktorov dochádza k dlhodobému dráždeniu a poškodzovaniu sliznice žalúdka a duodena, na ktorej vznikajú najprv chronické zápalové zmeny, neskôr drobné erózie až vredy. Podľa najnovších štúdií až u 80% vredov žalúdka a 96% vredov dvanástnika je príčinou baktéria Helicobacter pylori (identifikovateľná krvným testom) - HP pozitívne vredy, ktoré je nutné liečiť kombináciou troch liekov, často sú používané: lanzul fromilid Entizol na lekársky predpis. Keďže Helicobacter pylori sa nachádza aj u zdravých ľudí a však v zhruba 6-násobne nižšom množstve, je vhodné výživovými doplnkami a úpravou stravy podľa telesného typu predísť jeho premnoženiu. K zvýšenému premnoženiu Helicobactera prípadne iných baktérii dochádza aj pri rýchlom pohybe žalúdka, preto kombináciou vhodných rastlinných výťažkov (napr. yucca so sladovkou - prípravok "Telová pračka") možno predchádzať aj nevoľnosti spôsobenej zrýchleným pohybom žalúdka napr. pri cestovaní.

Systém odstraňovania príčin ochorení žalúdka: Obvykle po 2 mesiacoch dochádza k zlepšeniu trávenia, zmierneniu bolestí a zníženiu kolónií Helicobacter pylori. Základnou časťou systému je:

Komplexná zostava prípravkov na odstránenie bolestí žalúdka a na ochranu žalúdka pred vznikom vredov

Zostava pozostáva z následujúcich prípravkov (objednať, viac o zostave):
1. Vitamín E 100 tbl. - je potrebný pre normálne trávenie a metabolizmus polynenasýtených mastných kyselín
2. Aloe vera 60 tbl. - Aloe vera pomáha pri výskyte Helicobacter pylori, podporuje trávenie, pôsobí na zvýšenie imunity, proti bolesti hlavy (migrénam), zápalom

Táto základná zostava a spôsob užívania sa optimalizuje podľa diagnózy a príznakov. O výbere najvhodnejších prípravkov sa môžete poradiť s naším poradcom.
Systém modernej starostlivosti Vám ponúka odborné poradenstvo a vedenie. Kontaktovať nás môžete na tel. číslach 02/54 777 561, 02/54 652 712, 0915 781 737, 0904 250 508.

Podľa náledujúceho delenia si môžete vybrať výrobky aj samostatne:
(kliknutím na "viac informácií" máte k dispozícií mechanizmy pôsobenia účinných látok a spôsob užívania jednotlivých prípravkov. Kliknutím na názov prípravku sa vám zobrazia samostatné informácie o prípravku s možnosťou online objednania.)

Začínajúce bolesti žalúdka - nedostatočná ochrana sliznice žalúdka a duodena a dlhotrvajúce poškodzovanie sliznice
zlepšenie trávenia a ochrana žalúdka pomocou prípravkov: Telová práčka, Aloe vera
viac informácií

Dlhotrvajúce bolesti žalúdka - vznik erózií a vredov na sliznici
príznaky: pálenie v nadbrušku alebo pálenie v pažeráku 2 až 3 hodiny po jedle alebo nalačno, príp. v noci; bolesť v nadbrušku alebo v okolí pupka, pocit na vracanie, vracanie
prevencia vzniku vredov pomocou prípravkov: Telová práčka, Glukán IP6
viac informácií

Usmernenie stravovania a pohybových aktivít pri dlhotrvajúcich bolestiach žalúdka a vredoch

Výživové doplnky si môžete objednať aj telefonicky a zároveň si upresniť správnu a účinnú kombináciu prípravkov na našej linke poradenskej služby.

freedesign by AGLO solutions 2003, powered by syscom