PZP online čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie

PZP online aj na takéto autoUž vás nebaví sa z práce ponáhľať do pobočky spoločnosti, len aby ste si uzatvorili niečo, čo vám nariaďuje zákon? Už nechcete zbytočne míňať váš voľný čas na vybavovanie poistných zmlúv? Dnes už nič z toho robiť nemusíte. Vaše PZP si môžete uzatvoriť rýchlo priamo z domu, a to online. Táto výhoda, ktorá vám prinesie aj niekoľkohodinovú časovú úsporu však nie je jediná. Okrem toho môžete týmto spôsobom ušetriť aj stovky eur. Navyše je žiadanie týmto spôsobom bezplatné a v istých prípadoch aj nezáväzné. Kedy je to tak, sa dozviete v texte. Rovnako sa dozviete, kde zohnať to najvýhodnejšie PZP online. Tak poďme hneď na to.

Povinnosť pre majiteľov (ne)motorových prostriedkov

Väčšina vodičov si plne uvedomuje, že túto povinnosť nariaďuje zákon. Tí, čo si to neuvedomovali už pravdepodobne za to zaplatili vysokou pokutou. A ak sa to ešte nestalo, čoskoro sa to stane. I keď nechceme privolávať nič zlé. PZP alebo zákonnú poistku nenariaďuje náš štát, ale aj iné štáty sveta a vy už viete, že uzatvoriť si ho môžete aj online.

O čo vlastne ide. Ide o povinnosť, ktorou sa preukazuje zodpovednosť za škodu spôsobenú prevádzkou poisteného vozidla, nech už je motorovej alebo nemotorovej povahy. Vďaka tejto poistnej zmluve si môže byť poškodený istý, že bude odškodnený zo strany poisťovne pôvodcu spôsobenej škody. Sú tu však aj isté podmienky, ktoré je treba splniť, aby plnilo svoju úlohu. Obidve strany musia mať platné poistné zmluvy a škody nesmú byť spôsobené úmyselne. Podľa toho či ide o škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu je potrebné spísať zápisnicu o spôsobenej udalosti. Takisto je nutné aj situáciu zaznamenať buď graficky, najlepšie fotograficky. Do vzniknutých škôd nemožno zasahovať, ináč nárok na odškodnenie zaniká.

V tejto časti si hneď aj pripomeňme, na aké prostriedky je potrebné toto zabezpečenie uzatvoriť. Už v nadpise sme uviedli, že pôjde ako o motorové, tak aj nemotorové vozidlá. Na všetky z nich si môžete PZP uzatvoriť online a máte záruku, že to bude to najlacnejšie a najlepšie na trhu. Informácie sú stále aktualizované. Konkrétne je potrebné si ho uzatvoriť na všetky prostriedky, ktoré by bez platného technického preukazu nemohli vyjsť na vozovku. To sa týka aj tých, ktoré na vozovke nemajú čo robiť. Napr. vysokozdvižné vozíky, poľnohospodárske a pracovné stroje atď. Online PZP si môžete uzatvoriť aj na také prostriedky ako prívesný vozík, dodávka, motocykel, historické vozidlo atď.

Rýchle a pohodlné online porovnanie PZP

Porovnanie na váheČo ak by ste si chceli vaše možnosti porovnať osobne? Nieže by vám to zabralo hodiny času, ale pravdepodobne aj niekoľko dní voľna. Ak by ste do tohto nechceli toľko investovať, museli by ste nejakú poisťovňu z prieskumu vylúčiť. Online však môžete získať porovnanie PZP do 15 minút. Stačí len poznať technické parametre vozidla resp. ich vyčítať z technického preukazu a niektoré údaje o jeho majiteľovi. Vďaka tomuto jednoduchému a bezplatnému nástroju zistíte, ktorá ponuka je v súčasnosti pre vás tá najvýhodnejšia. Takisto sa vám zobrazí mnoho ponúk s presnými cenami, takže sa na vlastné oči presvedčíte, že rozdiely v nich môžu byť až v stovkách eur.

Keďže online porovnanie obsahuje ponuky od rôznych poisťovateľov, musíte si zvážiť, pre ktorú sa rozhodnete. Iným variantom je, že si nevyberiete žiadnu z vyobrazených prípadne potrebujete čas na premyslenie. Nikto vás nebude nútiť, aby ste na niektorú z nich klikli. Vyobrazené budete mať to najlacnejšie, ale aj to najdrahšie, to najvýhodnejšie, ale aj to najnevýhodnejšie, no určite aj to najlepšie PZP online pre vás. Zárukou najlepšej ceny je aj to, že mnoho poskytovateľov za tento spôsob požiadania sťahuje z výslednej ceny ešte 10%.

Ak ste si našli to správne, požiadate o to kliknutím na danú ponuku. Dopíšete domácu a mailovú adresu. Na mail vám bude doručených niekoľko dokumentov, v rámci nich aj dočasná 30-dňová biela karta. Tá dokazuje, že ste si PZP uzatvorili online. Nezabudnite vytlačiť a nosiť vo vozidle, pokiaľ nemáte k dispozícii platný originál. Originál bielej aj zelenej karty vám bude doručený ihneď po tom, ako poisťovňa zaeviduje z vašej strany platbu poistného.

Aká je ponuka?

Všetky ponuky sú viac menej rovnaké, až na niektoré výnimky. Zmieňme si najprv to, čo musí každá zmluva, hoc je uzatvorené online, obsahovať. Každá z nich musí vedieť pokryť škody až v miliónových hodnotách. Napr. na majetku až do 1 milióna eur, na zdraví až do 5 miliónov eur. Môžete sa stretnúť aj s ponukami, ktoré túto hranicu navyšujú, no nikdy nemôžu ísť pod ňu.

Chceli by sme vyzdvihnúť ponuky spoločností:

  • Kooperativa,
  • Generali
  • a Komunálna poisťovňa.

Tie vám v rámci online zmluvy umožňujú si ju uzatvoriť s havarijným rizikom už v cene. Takže neplatíte nič navyše. Úraz vodiča, posádky, výtlk, sklá na vozidle, živel či niečo iné sa vám rozhodne môže zísť. Okrem toho patria ich k ponuky k jedným z najvýhodnejších na súčasnom trhu, čo vám dosvedčí aj online porovnanie PZP.

Nenechávajte si to na poslednú chvíľu

Viackrát v texte sme zdôraznili, že ide o zákonnú povinnosť. Z toho vyplýva, že jej podceňovanie sa nevypláca hlavne kvôli vysokým pokutám. Za preukázanie sa neplatnou bielou kartou môžete policajnej hliadke na Slovensku zaplatiť aj niekoľko stoviek eur. Za hranicami sú však sankcie oveľa vyššie a za neplatné poistenie vás môžu pokutovať aj niekoľkými tisícmi eur. Táto situácia môže skončiť aj zabavením vozidla. Slovenský Obvodný úrad vás môže pokutovať sumou 3 330 eur aj 3 roky po tom, čo ste túto nelegálnu jazdu podnikli.

Na záver by sme prízvukovali ešte jeden fakt. Nezabúdajte, že bez tohto zabezpečenia vám pri riešení spôsobenej škody nikto nepomôže a celú ju musíte hradiť z vlastných zdrojov. Ak ho ešte nemáte pozrite si vaše ponuky ešte dnes. Veď PZP online môžete získať už do niekoľkých minút v hocktorý deň a v hocakú hodinu, poprípade si sa o ňom viac dočítate aj tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *