Najlepšia zákonná poistka

VeteránNáš dnešný príspevok vás prevedie témou zákonných poistení, ktoré ako iste viete, sa týkajú motorových a nemotorových vozidiel. Vzhľadom na to, že v súčasnosti si poisťovateľa môžete vyberať, môže to byť ťažké. Plynie to hlavne z toho dôvodu, že kvôli množstvu poisťovní na súčasnom trhu, to môže byť komplikované. Netreba však zúfať a akceptovať prvú ponuku, ktorú si nájdete. Dnes už máte mnoho možností, ktoré vám za krátky čas zistia tú najvýhodnejšiu ponuku pre vás. Aká je teda tá najlepšia a najlacnejšia zákonná poistka? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Povinnosť platná pre každého

Nielen na Slovensku, ale aj na celom svete platia pravidlá resp. zákony, ktoré treba dodržiavať. Opak môže mať veľmi zlé následky, v najlepšom prípade to môže skončiť finančnou pokutou. PZP sa aplikuje nie na všetkých ľudí, ale konkrétne na majiteľov motorových a nemotorových vozidiel. To, že ju aj vy na vašom vozidle budete mať znamená, že vám vie poisťovňa pomôcť, ak by ste spôsobili škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu. Nemusíte sa báť, že pôjde o bezvýznamnú pomoc. Poisťovňa  dokáže zaplatiť všetky škody, ktoré spôsobíte, pričom nejde o malé čísla.

Možno vás upokojí fakt, že štát nenariaďuje len občanom, čo majú rešpektovať, ale aj jednotlivým poisťovňami, čo majú spĺňať. To sa týka aj poisťovní a ich produktov. Každé povinné zmluvné poistenie musí vedieť pokryť škody až v miliónoch eur. Aby sme boli presnejší, škody na zdraví až do 5 miliónov eur a škody na majetku do 1 milióna eur. Môžete sa stretnúť aj s vyššími sumami, tie už však bývajú nad rámec základného balíčka, čo znamená, že budú za príplatok.

Aby poisťovňa pomohla, treba sa k činu priznať

Ak poškodíte prostriedok, v ktorom sa jeho majiteľ momentálne nenachádza, nie je žiaduce, aby ste z miesta utiekli. Na to, aby zákonná poistka splnila svoj účel a poisťovňa mohla preplatiť vami spôsobené škody, sa musíte k udalosti priznať. Nikto vás nenúti, aby ste čakali, kým sa jeho majiteľ vráti. Udalosť nafotografujte, zaznačte do zápisnice o vzniknutej škodovej udalosti a za stieračom nechajte kontakt na vás. Majiteľ poškodeného prostriedku sa s vami spojí a vy dotiahnete detaily. Zápisnicu odnesiete do vaše poisťovne a potom sa už o priebeh odškodnenia postará ona. PZP online však preplatí škody len vtedy, ak neboli vzniknuté úmyselne a ak sa do nich nebude po ich vzniku zasahovať. To isté platí aj vtedy, ak by ste boli poškodený vy.

Kde zohnať tú najlacnejšiu zákonnú poistku na trhu?

Mustang môže mať lacnú zákonnú poistkuAk viete, kde hľadať, všetko ide ľahšie. Možno ste si nevšimli, ale už v úvode sme vám dali indíciu. Tou indíciou je v úvode označené slovné spojenie, v ktorom je skrytý odkaz. Po kliknutí naňho budete presmerovaný na stránku, ktorá vám s pátraním po tom najvýhodnejšom a najzaujímavejšom pre vás, veľmi výrazne pomôže. Najlacnejšia zákonná poistka môže byť vaša po vypísaní online formuláru, z ktorého získate porovnanie vašich možností. Nemusíte už teda navštevovať desiatky poisťovní osobne. Všetko vybavíte rýchlo a bezplatne priamo z vášho domova. Tak prečo to nevyužiť?

Na to, aby ste si to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie mohli uzatvoriť z domu, potrebujete technické parametre vozidla a niektorú údaje o jeho majiteľovi. Vďaka tomu môžete získať kopec výhod. To, že online uzatváranie poistných zmlúv ne to najvýhodnejšie, dokazuje aj fakt, že jednotlivé poisťovne poskytujú až 10% zľavu na poistné, ak sa zmluva uzatvára týmto spôsobom. Porovnanie, ktoré sa vám ponúka je nezáväzné, bezplatné a nie je potrebné doňho zadávať nič osobné. Osobnejšia fáza informácii príde až vtedy, keď si niektorú zákonnú poistku z toho najlepšieho vyberiete.

Po zadaní informácií vám teda bude sprístupnené porovnanie s presnou výškou poistného. Na vlastné oči uvidíte, že zdanlivo najvýhodnejšie ponuky nie sú vôbec výhodné. Jednotlivé ponuky sa totiž môžu líšiť až v stovkách eur, pričom poistné krytie nemusí byť vôbec rozdielne. Najlepšia zákonná poistka bude vaša, ak si na ňu v porovnaní kliknete. Celý tento proces od počiatočného otvorenia stránky až po výber vhodného produktu trvá maximálne 15 minút a môže vám ušetriť až stovky eur.

Žiadosť odošlete rýchlo

Na to, aby ste si o to najlepšie PZP požiadali, nemusíte nič tlačiť a posielať do poisťovne. Stačí na to jeden klik. Dopíšete niektoré osobné údaje a na mail vám bude doručený návrh a podmienky  zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a hlavne dočasná biela karta. Tá platí len 30 dní, no pokiaľ vaše auto alebo iný prostriedok nie je týmto spôsobom zabezpečené, vytlačte si ju a noste pri sebe, ak ho využívate. Aby ste dostali plnohodnotnú bielu kartu spolu so zelenou, je nutné čím skôr zaplatiť poistné. Po zaevidovaní platby vaša najlepšia zákonná poistka nadobúda riadnu platnosť a poisťovňa vám tieto dokumenty zašle čo najskôr.

Kto šetrí na poistnom, zaplatí viac

Nebojte sa, nadpis je trošku zavádzajúci. Rozhodne ním nechceme povedať, že kto si zabezpečí najlacnejšiu zákonnú poistku, tak má problém. Myslíme skôr na to, že stále existujú ľudia, ktorí toto zabezpečenie považujú za zbytočnosť a tak si ho vôbec neuzatvoria. Nemyslia však na následky. Ak spôsobia dopravnú nehodu alebo škodovú udalosť, všetko musia zaplatiť z vlastných prostriedok bez nároku na finančnú pomoc.

Iným negatívnym bodom nerešpektovania PZP je aj pomerne vysoké pokutovanie, ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. Za hranicami sú však sankcie oveľa vyššie. Zatiaľ čo tu vás môžu policajné hliadky za neplatnú bielu kartu pokutovať do niekoľkých stoviek eur, za hranicami to už môžu byť aj tisíce eur. Mimo nášho územia vám dokonca za neplatnú zelenú kartu môžu zabaviť celé vozidlo. Ak toto nechcete riskovať, pravidelne si platnosť jednotlivých kariet kontrolujte.

V tomto kontexte sa zmienime ešte aj o inej slovenskej inštitúcii, a síce Obvodnom úrade. Ten môže každého majiteľa vozidla za jazdu bez poistenia auta pokutovať aj 3 roky po tom, čo takto jazdil. Pokuta dosahuje až 3 330 eur.

Nezabudnite, že toto zabezpečenie sa aplikuje na všetky motorové a nemotorové vozidlá, ktoré potrebujú technický preukaz. Článok vám prezradil ako a kde môžete získať tú najlepšiu zákonnú poistku. Pre viac informácií o nej si môžete prečítať aj iný príspevok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *